Dyplom dla GBP w Bestwinie - zwycięzcy konkursy "Przygoda ze Zwiadowcami"

 

Najpierw wzięliśmy udział w konkursie Wydawnictwa Jaguar "Przygoda ze Zwiadowcami", co zaowocowało cyklem tematycznych zajęć dla młodych fanów książek Johna Flanagana o Zwiadowcach. Dzieci uczestniczyły w warsztatach survivalowych na świeżym powietrzu, rozwiązywały zagadki, malowały koszulki oraz tworzyły własne gry planszowe, które szczególnie urzekły jurorów konkursu. Nasza Biblioteka znalazła się w GRONIE ZWYCIĘZCÓW, otrzymując duży kufer z gadżetami oraz wybranymi przez nas książkami z oferty Wydawnictwa. Wszystkim podzieliliśmy się oczywiście z uczestnikami naszych warsztatów. Po raz kolejny serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za udział i zaangażowanie. Bez Nich to zwycięstwo nie byłoby możliwe!

 

 

 

 

Zachęceni sukcesem, postanowiliśmy pójść za ciosem i przystąpić do kolejnego wyzwania. Lustro Biblioteki - jeden z najbardziej znanych polskich serwisów internetowych dla bibliotekarzy - ogłosił bowiem konkurs związany z serią popularnych książek dla dzieci o Hani Humorek, autorstwa Megan McDonald, a dokładniej z jedną z nich: "Hania Humorek ogłasza niepodległość". Należało opisać ciekawe strony pracy w bibliotece i przedstawić je w formie żartobliwej deklaracji, następnie wysłać ją do Organizatora - co też uczyniliśmy i... również WYGRALIŚMY! Znaleźliśmy się w gronie bibliotek, których deklaracje zostały nagrodzone dwoma książkami o Hani Humorek. Zachęcamy do przeczytania stworzonej przez nas deklaracji - jak Wam się podoba?

 

 

Gra wiejska "Poznajemy Gminę Bestwina" -  rozstrzygnięta

Wczoraj w GBP w Bestwinie rozdaliśmy nagrody zwycięzcom VII edycji Gry wiejskiej "Poznajemy Gminę Bestwina". Uczestników w tym roku było jedenastu i niestety nikt nie zdobył maksymalnej liczby punktów i tym samym pierwsza nagroda nie została przyznana, ale dziewięciu uczestników zakończyło grę na drugim miejscu i dwóch ukończyło rywalizację na miejscu trzecim. Bardzo dziękuję sponsorom, którzy ufundowali nagrody dla finalistów: Bankowi Spółdzielczemu w Czechowicach-Dziedzicach-Bestwinie Pani Prezes Agacie Dąbrowskiej oraz Firmie IT SYS - Krzysztof Nowak. 

Ogólna klasyfikacja:

I miejsce - nie przyznano

II miejsce ex aequo - Jagoda i Filip Szczypka; Joanna, Sebastian, Wojciech Szafarczyk; Marika, Izabela, Filip, Sławomir Frączek; 

III miejsce ex aequo - Kacper i Szymon Caputa

Laureaci I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „W górach…”

 

Na konkurs poetycki wpłynęło 46 wierszy z całej Polski.

Jury w składzie :

Pani Jolanta Wojtyła-Staszek,

Pani Agnieszka Litwinek

Pan Juliusz Wątroba

ocenili wiersze podzielone na trzy kategorie wiekowe: kategoria I – szkoły podstawowe, kategoria II – szkoły średnie i kategoria III – osoby dorosłe