Skarb Leona Habsburga odnaleziony…

„Noc detektywów” w Bibliotece w Bestwinie rozpoczęła się spotkaniem z Krzysztofem Petkiem pisarzem książek sensacyjno –przygodowych dla dzieci i młodzieży, podróżnikiem, organizatorem obozów przetrwania. Młodzież zgromadzona w czytelni miała okazję zobaczyć zdjęcia z jego wielu podróży i posłuchać ciekawych historii z wypraw.

Zaprosiliśmy także na spotkanie dzielnicowego asp. Tomasza Kondziołkę, który powiedział kilka słów o pracy śledczych, jak również przypomniał zasady zachowania się na drodze i nad wodą podczas wakacji.

Jednak na tym nie skończyły się atrakcje wieczoru, gdyż przed wyruszeniem na grę terenową, której celem było odnalezienie skrzyni pełnej sztab wszyscy wzięliśmy udział w szkoleniu samoobrony i pokazie sztuk walki. Pan Krzysztof wyznaczył grupy i rozpoczęła się zabawa w detektywów. Zadania nie były wcale łatwe, były pytania w różnych językach, zaszyfrowane, napisane alfabetem morsa, schowane w wielu miejscach w Bestwinie. Młodzi detektywi świetnie współdziałali w grupie i pomagali sobie wzajemnie. Jednak największym wyzwaniem dla niektórych było przezwyciężenie strachu (zadanie na cmentarzu nocą) i walka ze zmęczeniem, gdyż przeszliśmy około 15 km.

Zwycięska drużyna znalazła skarb należący do Leona Habsburga w parku starodrzewia, zakopany w starym, spróchniałym pniu ściętego drzewa. W nagrodę otrzymała od Pana Krzysztofa Petka książki jego autorstwa. Chociaż nogi wszystkich trochę bolały to było wspaniałe wyzwanie. Dziękuję wszystkim uczestnikom zabawy za dobry humor i współpracę jak również opiekunom Alicji Skrudlik, Marioli Płachno, Marcie Mańdok-Bury, Magdzie Lewczak, Marii Halama. Dziękuję również Panu Krzysztofowi Petkowi za ułożenie ciekawych zadań i dzielnicowemu Tomaszowi Kondziołce za przybliżenie pracy policjanta.

Uczestnicy gry:

Filip Kowalczyk, Daniel Heczko, Feliks Bogdanowicz, Antek Bogdanowicz, Milena Kozak, Łucja Szwed, Katarzyna Drapiewska, Wiktor Antosz, Mikołaj Kowalski, Maciej Kowalski, Michał Mazur, Igor Jakubowski, Martyna Jordanek, Marek Jordanek, Joanna Murawska, Milena Ziobro, Henryk Okulus, Jakub Rusin, Milena Gleindek, Hanna Kubik, Anna Wróbel, Maja Rezik, Filip Frączek, Marika Frączek, Kamila Klasa, Iga Portasińska, Katarzyna Litwinek, Klara Litwinek, Karolina Wróbel, Hanna Ćwiertnia.

Do zobaczenia za rok…

https://www.facebook.com/GBPBestwina/ - galeria zdjęć zapraszamy do oglądania